05
جولای

ساخت و اجرای سوله

مراحل ساخت سوله

اجرای سوله شامل چند بخش و پروسه های تخصصی می باشد .

نحوه اجرا و ساخت سوله شامل مراحل مختلفی می باشد که برخی آن ها را برای شما شرح می دهیم:

بازدید از زمین مورد نظر جهت احداث سوله : در اولین مرحله مهندسان به محل پروژه رفته و جنس و تراکم خاک را بررسی میکنند. تا بر اساس آن شروع به طراحی متناسب با شرایط محیط کنند در واقع این بخش یک بخش مطالعاتی و جز فاز صفر می باشد.

طراحی سوله :

طراحی سوله که توسط تیم حرفه ای و مهندسین سازه صورت میگردد.طراحی و محاسبات سازه بسیار تخصصی بوده و نیازبه تجربه بالایی دارد .

ساخت سوله: ورق ها بر اساس نقشه های طراحی شده برش می خورند و بعد روی آن ها سوراخ کاری انجام می شود. و بعد از انجام جوشکاری به رنگ کاری دو لایه می پرداند و آماده می شوند.

آماده سازی محل ساخت سوله: همزمان با ساخت سوله در کارخانه زمین مورد نظر آماده می شود. مراحل خاکبرداری، تراز سازی، آرماتور بندی و بتن ریزی در زمین انجام می شود.

 

اجرای فونداسیون سوله

اجرای فونداسیون سوله یکی از قسمت های مهم و از مراحل اصلی اجرای سوله می باشد. تمام وزن سازه بر روی فونداسیون سوله قرار گرفته و به آن منتقل می شود . در صورت اجرای غیر اصولی فونداسیون و راعایت نکردن ضوابط ملی ساختمان و عدم دقت کافی احتمال نشست  نا کار امدی سازه وجود دارد. طراحی صحیح، استفاده از مصالح با کیفیت و بکارگیری نیروهای متخصص باعث استحکام و کارایی مناسب فونداسیون می شود.

اشکال مختلف فونداسیون سوله

فونداسیون سوله به سه شکل زیر قابل اجرا می باشد :

  • سطحی
  •  عمقی
  • گسترده

هر کدام از این موارد دارای مزایا و ویژگی های خاص خود هستند. انتخاب نوع فونداسیون به نوع سوله و جنس و مقاومت خاک بستگی دارد. سپس زیر سازی فونداسیون با سنگ چینی و بتن انجام می شود و بعد از آن قالب بندی انجام می شود و فونداسیون اجرا می شود.

اجرای سوله فلزی

سازه سوله ها که بیشتر از جنس فولاد و فلزی می باشند بعداز انجام محاسبات و تهیه نقشه ها بصورت کاملا تخصصی توسط تیم مجری پیگستر آمده و نصب می شود .

مراحل ساخت سوله کوچک

مراحل ساخت سوله های کوچک فرق چندانی با سوله های بزرگ ندارد همه اصول ساخت یکسان است تنها تفاوت در ابعاد و حجم اجرای کار می باشد .

صفر تا صد ساخت سوله

صفر تا صد ساخت سوله را از گروه تخصصی پیگستر بپرسید .مشاوره های رایگان و بازدید های حضوری کمک می کند تا کسب اطلاعات دقیق داشته و بعداز بررسی تخصص تیم صفر تاصد ساخت سوله خود را به یک گروه حرفه ای بسپارید .

نحوه ساخت سوله ارزان

سوله های ارزان نیز نیازمند تخصص ویژه می باشد و مهندسین با تجربه می توانند وسله هایی ارزان بسازند و در عین حال استقامت و کارایی لازم نیز برای سوله در نظر بگیرند

هزینه ساخت سوله

هزینه ساخت سوله بعدازانجام طراحی و محاسبات دقیق انجام می شود.برای دریافت هزینه دقیق می توانید به کمک دریافت مشاوره از متخصصین پیگستر برآورد هزینه ساخت سوله را بدست آورید .